|
-> Baltasis tigras arba Baihu (kin.: 白虎 Báihǔ, jap. Byakko, kor. Baekho, viet. Bạch Hổ) – kinų ir Rytų Azijos mitologijoje – vienas keturių pasaulio globėjų (四象 Sì Xiàng). Jam priskiriami vakarai ir ruduo. Vaizduojamas kaip ilgo kūno baltas tigras su alebarda.
[Daugiau…]
Diku (tradiciniai rašmenys: 帝嚳; supaprastinti rašmenys: 帝喾, Dì Kù), kitaip Gaošinas (高辛 Gaosin) m. apie 2366 m. pr. m. e.) – vienas iš legendinių Kinijos valdovų (wu di), Huangdi provaikaitis.
[Daugiau…]
Zhuanxu (Džuansiu, 颛顼; pinyin: Zhuānxū) dar vadinamas Gaojang (高陽 Gaojang) – vienas iš legendinių Kinijos valdovų wudi, Huangdi vaikaitis.
[Daugiau…]
Džužongas (kin.: Zhùróng) – kinų mitologijoje ugnies dievas, vienas iš penkių pasaulio šalių globėjų.
[Daugiau…]
Feniksas – šventas mitinis paukštis kai kurių tautų mitologijoje.
[Daugiau…]
Fuxi (Fusi, 伏羲; pinyin: fúxī, taip pat vadinamas Paoxi: Paosi, 庖犧; pinyin: páoxī) – pirmasis iš trijų legendinių Kinijos valdovų san huang, taip pat kultūrinis herojus, išradęs raštą, žvejybą, ugnį ir kt.
[Daugiau…]
Fusingas (kin.: 福星 Fúxing – “Laimės žvaigždė”), kitaip Fušenas (福神 Fúshen – “Laimės dievas”) – kinų mitologijoje laimės žvaigždės dievas, vienas iš trijų astralinės kilmės dievybių, žinomų kaip Fulušou (Fulushou).
[Daugiau…]
Goumangas (kin.: 句芒 Goumang) – kinų mitologijoje medžių dievas, vienas iš penkių pasaulio šalių dvasių, viešpataujantis Rytuose ir globojantis pavasarį.
[Daugiau…]
-> Houtu (kin.: 后土 Houtu) – kinų mitologijoje žemės dievybė, viena iš penkių pasaulio šalių dvasių, viešpataujanti centre. Huangdi padėjėjas. Nors ankstyviausi šaltiniai mini Houtu kaip vyriškos lyties dievybę, ilgainiui ji tapo moteriška.
[Daugiau…]
Huangdi (arba „Geltonasis imperatorius“, jap. 黃帝 = huángdì) – vienas iš penkių legendinių Kinijos valdovų wu di, kultūrinis herojus, han (etninių kinų) mitinis protėvis. Tradiciniai jo valdymo metai yra 2698–2599 m. pr. m. e.
[Daugiau…]
|
|