Šiva

Šiva (sanskritu: शिव, oficialioje IAST transliteracijoje: Śiva, „geradaris“, „atnešantis laimę“) – vienas populiariausių induizmo dievų.
[Daugiau…]

Šakti

Šakti (sanskritu: Śakti – energija, šventa galia) – hinduizmo Deivė – Dievo Šivos kūrybinės energijos personifikacija jo žmonos pavidalu (vienas iš kelių pavidalų), kartais ji dar vadinama Dieviškąja Motina.
[Daugiau…]

Višnus

Višnus (sanskritu: (विष्णु, tariamas „vιŞhŅυ“, iš šaknies vιŞ – „įeiti“, „prasiskverbti“) – vienas iš aukščiausių dievų hinduizmo mitologijoje, priskiriamas prie trejybės (trimurti) kartu su Brahma ir Šiva.
[Daugiau…]

Varuna

Varuna (Varūna) (sanskritu: वरुण, váruṇa, „vanduo, vandenynas“) – hinduizmo mitologijoje dievas, susijęs su kosminiais vandenimis, tiesos ir teisingumo saugotojas. Jis arijų aukščiausias ir nepermaldaujamas dievas. Savo funkcijomis panašus į baltų mitologijos Dievą. Jis yra pagrindinis aditjas, vedų panteone svarbiausias dievas šalia Indros.

Vajus

Vajus (sanskritu/hindi: वायु, ‘vėjas, oras’) – vedų ir hinduizmo mitologijoje vėjo dievas.
[Daugiau…]

Ušasė

Indų mitologijoje Ušasė (Ušas, sanskritu उषस्: ushás, „aušra“) – aušros deivė. Jai skirta 20 Rigvedos himnų.
[Daugiau…]

Trimurti

Trimurti tai yra hinduizmo sąvoka, kurioje Brahma – Visatos kūrėjas, jos įkūnytojas ir siela, Višnus – jos sergėtojas, Šiva – naikintojas. Šios trys dievybės vadinamos induizmo triada arba Didžiąja Trejybe.

Surja

Hinduizmo mitologijoje:

1. Surja (sanskritu: सूर्य, sūrya, vyr. giminės, „saulė“), saulės dievas.
[Daugiau…]

Soma

Soma – hinduizme vartojamas terminas, reiškiantis:

Soma augalo dievybė
Svaigusis gėrimas, svarbus religiniams ritualams
Augalas, iš kurio gaminamas šis gėrimas
[Daugiau…]

Skanda

Skanda (sanskritu/hindi: स्कन्द, „išlietas“) – hinduizmo mitologijoje dievų kariuomenės vedlys, kartais laikomas karo dievu (buvo įtrauktas į induizmo panteoną praeitos eros pradžioje).
[Daugiau…]